Göktürk Evden Eve

Göktürk evden eve nakliyat lojistik sektörün en zor ve en cok özen isteyen dallarından biri olduğunun fark biz okçuoğlu göktürk nakliyat olarak türkenin,81 ilinde parça ve kargo nakliyat yapmaktayız. ucuz evden eve nakliyat göktürk ev taşıma göktürk evden eve nakliye göktürk evden eve taşımacılık göktürk parça taşımacılık göktürk okçuoğlu eşya depolama göktürk okçuoğlu şehir içi şehirlerarası tüm taşımacılık hizmetlerinizde güvenilir,işinien şekilde yapabilen taşıdığı tüm eşyalara gözü gibi bakan,evden eve nakliyat ile tüm eşyalarınız hiç olmadığı kadar güvende.

Göktürk Bölgesi İstanbul ilinin Avrupa yakası sınırlı içinde olup, doğusunda KEMERBURGAZ ile komşu, Kuzeyinde sulama gölet’i bulunan, doğa ile bütünleşik yapı içinde her yönden ormanlarla (BELGRAT ORMANLARI ) kaplı, hızla gelişmekte olan bir beldedir.
Göktürk Bölgesi İstanbul ilinin Avrupa yakası sınırlı içinde olup, doğusunda KEMERBURGAZ ile komşu, Kuzeyinde sulama gölet’i bulunan, doğa ile bütünleşik yapı içinde her yönden ormanlarla (BELGRAT ORMANLARI ) kaplı, hızla gelişmekte olan bir beldedir.

Kent merkezine ( TAKSİM) 25 km., Tem otoyolu HASDAL Kavşağına ise sadece 10 km. Mesafede bulunmaktadır. KARADENİZ kıyısına olan uzaklığı ise 17 km.’dir.

1958 yılına kadar adı PETNAHOR olan beldemizin ismi bu tarihte devlet tarafından “GÖKTÜRK” olarak değiştirilmiştir. PETNAHOR ismi Rumca kökenli olup, “HOROZLU KÖY” anlamına gelmektedir. Yörenin en yaşlıları bu köyde çok eskilerde bolca horoz çiftliği bulunduğundan bu isim konmuştur.

Göktürk Bölgesi en eski eserlerinden olan, 1605 yılında Darusade Ağası Hacı Mustafa Ağa tarafından yaptırılan cami ve çeşme ile beldemizin ambleminde yerini bulan ve sembolleşen 711 m. uzunluğunda ve 25 mt. Yüksekliğinde 2 katlı tarihi su kemerleri bulunmaktadır.

Göktürk Bölgesi bulunan su kemerlerinin çok az bir bölümü eski roma temeli üzerine oturtulmuş olmasına rağmen tümü Osmanlı eseridir.

Mimar Sinan tarafından eski temeller üzerine yaptırılan su kemerleri, 1563 yılında sel felaketinden sonra yine Mimar Sinan tarafından tamir edilmiştir.

Göktürk Bölgesi daha önceki yıllarda köy statüsünde iken 1994 yılında Belde Belediyesi olmuştur.

Beldemiz doğal güzelliği bakımından çok değerli ve zengin bir yapıya sahiptir. Sık orman dokusunun yanı sıra, su kaynakları yönünden de çok zengindir.. Beldenin içinde toplam 20 tane irili ufaklı içme suyu kaynakları bulunmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir